Seslendirme; Seslendirme Ajanslarının ses bankasında yer alan çeşitli ses rengine sahip seslendirme sanatçıları, seslendirme yetenekleri tarafından herhangi bir metnin ruhuna uygun olarak seslendirilme işlemidir. Bi Dünya Ses Seslendirme Ajansı‘nın seslendirme sanatçıları her biri kendi alanında profesyonel ve ilgili seslendirmeyi ana dil olarak konuşmaktadır. Bi Dünya Ses Seslendirme Ajansı Ankara ve Seslendirme Ajansı İstanbul da ağırlıklı olarak hizmet vermektedir.

Seslendirme kuralları nelerdir?

Örneğin; seslendirmesi yapılacak olan metin, bir reklam metni ise reklamın formatına uygun seslendirmen seçimi yapılarak ilgili reklam kurgusunun ruhuna uygun olarak tonlama ve vurgularla okuma yapılması gerekmektedir.

Her seslendirme sanatçısının kendine has bir ses rengi, tarzını göz önünde bulunduracak olursak burada reklamın ruhuna uygun seslendirmen seçme işini ilk önce seslendirme yönetmeni belirler. Reklam metni daha çok tanıtım ve satışa yönelik metinler olacağından reklam metinlerinin seslendirme işi daha çok vurgu ve tonlama gerektirir. Şahit olduğunuz sesler bu vurgulara ve tonlara dikkat eden, hakim olan seslendirme sanatçıları veya seslendirme yetenekleridir.

Seslendirme; seslendirme sanatçısının seslendirme stüdyosunda mikrofon başına geçerek seslendireceği metni belirli seslendirme kuralları çerçevesinde okumasıdır.